Поки що здобули хутір…

Тусовки комуністів із лозунгами типу «Вєрньом страну народу!», либонь, уже «не прошибають» свідомість мас, адже в колишній великій державі народові насправді нічого й не належало. Тому вирішено діяти навпаки – повернути народи правонаступниці «есесеру» Росії. Без церемоній: шантажем, підступами, а то й одвертими анексіями чужих земель.

Серед  засобів –  і «бєссмєртний полк». Йому  вже тісно на території РФ –грюкає обцасами територіями низки європейських і навіть заокеанських держав. До агресії  завжди напоготові. В цьому днями переконались українці  у Лісабоні, коли спробували нагадати «бєссмєртним» російським пропагандистам про жертви сталінізму і нинішні злочини путінізму.  

Над старовинною Прагою ще не вивітрився густий сморід диму від мотоциклів «Ночних волков» Путіна. На щастя, приперлися не на танках, як у 1968-му, проте, «для освіження пам’яті пражан», окрім російських, прихопили  радянські прапори, а також знамена донбаських сепаратистів.  «Ми відчуваємо особливе почуття, коли приходимо сюди до вас, на вашу землю, у Прагу», – багатозначно пояснив один із російських байкерів справжню мету їхньої «Дарогі пабєди».  

Уже звично, мов господар цієї землі,  оргкомітет «бєссмєртного полка»  скликає своїх прибічників на марш у далекому Торонто. Напучує, що «вітаються» прапори «канадські, російські, радянські, колишніх республік, георгіївські, радянсько-російська символіка, плакати, пов’язані з Перемогою, Росією, білі, сині, червоні кулі. Це наша можливість заявити про себе сповна…».

Авжеж, аби союзники «по той войнє» не забували,з ким мають справу.

«За останні роки наші стосунки різко погіршали, –  звертаючись до співвітчизників, формулює свою ідеологічну платформу Канадська асоціація ветеранів Другої світової війни із Радянського Союзу. – Наяву спроба з їхнього (союзників,авт.) боку переписати історію, принизити роль Радянського Союзу і його армії у перемозі над фашизмом. Наш обов’язок не давати їм це робити…».

Заразом заокеансько-радянські ветерани застерігають, що на них, їхніх дітях і онуках «лежить величезна відповідальність –  не дати любителям гратись з вогнем розпалити нову бійню».  Звісно, не йдеться про конкретну путінську агресію, наприклад, проти України, а «вообще». Інакше – «можем павтаріть!».

Нагадує про це так званий етнокультурний центр російськомовної общини народів колишнього союзу «Слов’янський хутір», який два роки тому з’явився неподалік міста Беррі, що у канадській провінції Онтаріо. Той «хутір», прикрашений прапорами неіснуючої держави та РФ, іменований іще як Меморіал на честь переможців у Великій Вітчизняній війні (де ж кордони тієї вітчизни?). Правда, скаржились його «вдохновітєлі» у місцевій газеті «Русский экспресс», меморіал хотіли дислокувати у Торонто, проте місцева влада офіційно відмовила. Тому возвели на приватній території «як тимчасовий проект», наголошуючи, що все ж добиватимуться свого. Це підтверджують  гучною бравадою «бєссмєртного полка» (на скорботну ходу з портретами полеглих воїнів це дійство зовсім не схоже) – в самісінькому центрі кількамільйонного мегаполіса.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company