«Що далі в ліс…», або Новобіличі «лисіють»

Прогулюючись знайомим лісом між столичними Новобіличами та селищем Коцюбинським, натрапив на масову вирубку здовж вулиці Підлісна, біля будинкового комплексу «Грюнвальд». Я не був там більше року – війна змусила змінити звичний спосіб життя. Побачене шокувало, адже це улюблені місця відпочинку мешканців цього району і нищити дерева – ще й так масово – ніколи ані в кого тут не здіймалася рука.

Зустрічні перехожі розповіли: бачили у стовбурах високих сосен діри. Вони, схоже, були залиті чимось на кшталт гербіциду «Раундап». Офіційна охорона, проте, повідала: все, мовляв, законно, дерева вирубали, бо так борються з жуком-шашілем – ненажерливим шкідником, який швидко поширюється лісом і може знищити за сезон десяки насаджень. Нас запевнили, що вирубували під цілковитим контролем та згідно з розпорядженням Святошинського лісопаркового управління.

Схоже на правду, якби не одна «неув’язочка»: дивним чином біля вирубаної ділянки раптово зникли казковий лісовий дитячий майданчик і тренажерна зона для молоді. Наскільки відомо, шашіль залізо не точить… Чи, може, то якийсь особливий вид шкідника? Поки що невідомий?

Поки що. Бо коли на цьому «зачищеному від шашелю» місці раптом зареве техніка і постане будівництво чергової елітної «висотки», ми неодмінно довідаємося прізвище шкідника, яких у столиці розвелося, як шашелю. Втім, яка з того радість – ліс усе одно не повернеш.

Новобілицькі екоактивісти з нетерпінням очікують офіційних роз’яснень дирекції Святошинського лісництва, а особливо місцевої влади про їхні види на спустошену ділянку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company