Таємниця однієї колекції

Понад сімдесят років тому шотландський школяр, вибираючи картоплю на шкільному городі, натрапив на давньоєгипетську статую. Так розпочалася ця історія колекції давньоєгипетських артефактів. А тепер дослідники нарешті розкрили таємницю, як ці реліквії потрапили на Британські острови.

В маєтку «Melville House», там де нині школа, під час Другої світової війни розташовувався військовий гарнізон. Але ні тоді, ні раніше на скарби, які ховалися тут, ніхто не натрапляв. Лише після тієї пам’ятної історії з удатним школярем тут знайшли ще кілька цінних артефактів. Всі вони поповнили фонди місцевого музею.

Відкрито цілу колекцію: голову статуї, якій майже 4000 років; бронзові та керамічні фігурки, датовані між 1069 р. до н.е. і 30 р. до н.е., – усього вісімнадцять предметів давньої культури.

Археологи припускають, що ці історичні скарби привіз Олександр Леслі-Мелвілл, лордом Балгоні з подорожі до Єгипту в 1856 році. Після його смерті артефакти, ймовірно, перенесли до господарської будівлі і забули про них. А саму будівлю пізніше знесли. Пошукова група за участі Елізабет Горінг, колишнього куратора Королівського шотландського музею, яка брала участь в розкопках, ідентифікувала предмети.

Знахідка свідчить про масштаб колекціонування старожитностей в ХІХ столітті і дає докладніші відомості про історію цих цінних артефактів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company