Томаш КРЧМАРЖ: «Я вважав це своїм громадянським обов’язком»

 Конституційний суд Чехії прийняв надзвичайно символічне і знакове  рішення, яке безпосередньо стосується України.
Але про все по порядку. Знайомтеся –  це Томаш Крчмарж, власник готелю «Brioni Boutique Hotel» в чеському місті Острава.

П’ять років тому Томаш став автором перших антиросійських санкцій в Чехії: 24 березня 2014 року у своєму готелі вивісив оголошення про те, що через анексію Росією Криму громадян РФ тут поселяти не будуть. Через кілька днів, однак, він змінив умову: громадян Росії готель поселятиме лише в разі, якщо вони письмово заявлять про засудження окупації Криму.

Чеська торговельна інспекція тоді вирішила, що такий підхід є дискримінацією і оштрафувала Т.Крчмаржа на 50 тисяч крон (приблизно 2 тисячі євро). Багато людей тоді пропонувало Томашеві, що заплатять цей штраф за нього, але він вирішив, що це справа принципу і потрібно боротися. На його думку, він не зробив нічого поганого: «Я вважав це своїм громадянським обов’язком. Якби я мав армію, то запровадив би надзвичайний стан, оскільки в мене її немає, то я роблю те, що можу». «Потрібно нагадувати людям, які погано вчили історію, що може статися, якщо не звертати увагу на деякі речі. Росіяни вже тут колись були. Я їх тут більше не хочу, ні для себе,ні для своїх дітей. Путін зробив те саме, що перед війною зробив Гітлер в Судетах», –  наголошував Т.Крчмарж.

Через суд він домігся, що штраф було зменшено до 5 тисяч крон, але й це його не влаштувало. Стояв на своєму: навіть якщо йому доведеться заплатити одну крону, з таким рішенням не погодиться. Пройшовши цілу низку успішних і неуспішних судових розглядів у різних інстанціях, Томаш довів справу до Конституційного суду.

І ось оголошено вердикт найвищої чеської судової інстанції. Конституційний суд постановив: у цьому випадку про жодну дискримінацію не йдеться. І відкинувши ухвалу Вищого адміністративного суду, визнав дії готелю раціональними. Зокрема, суд констатував, що анексія Криму суперечить основоположним принципам міжнародного права, зіславшись на позицію, міжнародних організацій, а також МЗС Чехії. Також Конституційний суд Чехії наголосив, що і державні органи дотримуються різних підходів до різних людей в залежності від їхнього громадянства, яке є принципово іншим поняттям, ніж національність. Відмова клієнту з огляду на його етнічне походження або релігію, на думку суду, вважалася б дискримінацією, але з огляду на громадянство –  ні.

Тепер справа знову повертається до Вищого адміністративного суду, який має переглянути своє попереднє рішення з урахуванням вердикту КС.

Таким чином, маємо надзвичайно важливий прецедент рішення Конституційного суду країни ЄС, в якому не лише відновлено справедливість стосовно людини, що стала на захист України, але й підтверджено протиправність анексії Росією території України.

Рік тому під час візиту до Острави я вже мав можливість особисто потиснути Томашеві руку, але нині чудовий привід, щоб ще раз подякувати за його принципову позицію і підтримку України.

Також вважаю своїм обов’язком закликати всіх українців і друзів України: коли будете в Остраві, зупиніться саме в готелі «Brioni» і подякуйте Томашеві. А готель справді непоганий: 4 зірки, в самісінькому центрі міста.

 Слава Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company