«Україна подарувала мені все, про що я мріяв»

Шанувальники Національної паризької опери знали його унікальний голос неймовірного діапазону – від бас-баритона до мецо-сопрано. Звали його незвичним для європейців, зате його рідним ім’ям-прізвищем: Василь Сліпак. Однополчани-побратими на донбаському фронті називали його переважно за позивним – «Міфом». Революція Гідності покликала Василя з європейських оперних сцен, від тепла глядацьких овацій у вир київського Майдану. Зірка і слава світової опери став звичайним волонтером, а коли підступний сусід посунув ордою гарбати наші землі, – пішов на фронт, рядовим кулеметником. «Він мав у серці Україну», – стверджують Василеві друзі. Він і віддав це серце на вівтар задля життя соборної України.

Історією Героя України Василя Сліпака надихнувся франко-український співак Поль Манандіз. І присвятив своєму натхненникові другий патріотичний альбом «Місія на небі». «Василь був такою сильною людиною і неймовірним співаком! – не приховував захоплення Поль, презентуючи свій альбом в агенції «Укрінформ». – Для мене він один з тих людей, хто справді уособлює вираз «Слава Україні!» Такий талант народжується раз на 25 років».

Поль насолоджувався могуттю Василевого співу в Паризькій опері і був щиро вражений, коли довідався, що маестро зі зброєю в руках захищає свою Батьківщину «Це велика людина і це точно героїзм! А Герої ніколи не вмирають», – переконаний Поль. І додає, що цим альбомом складає шану всім українським героям, «які віддали життя за свою свободу, територію, культуру, мову, ідею – за все, щоб була Україна». Незважаючи на французьке походження, сам музикант вважає себе українцем і дякує Україні за втілення всіх своїх мрій.

Поль Манандіз навчався вокалу та грі на фортепіано у Брюссельській королівській консерваторії. І саме Василь Сліпак, його неповторний голос провістив Полю шлях до невідомої доти України. Співак перебрався на Отчину свого духовного побратима. І тут, в Україні, знайшов себе: закохався в українську жінку, залюбився в культуру українців, у нашу пісню. І залишився, щоб виростати як митець.

Тепер, подорожуючи рідною Францією, Поль поймається гірким смутком: дуже небагато його земляків чули про війну в Україні. Російська брехлива пропаганда настільки заполонила стару Європу, що про нинішню героїчну збройну оборону українцями своїх споконвічних земель там мало що знають. «Європа не розуміє, що таке патріотизм по-українськи, – каже Поль. – Це інший патріотизм, це не націоналізм. Це любов до своєї землі, культури. Без патріотизму Україна вже буде не такою. Нині необхідно залишатися патріотом, аби розуміти, що «ми сильні, ми разом». Ось така ідея альбому».

Його назва символічна і для самого автора. «Місія на небі» – це таки велична місія: возвеличувати українську культуру, розказати про українство всьому світові. «Я просто згадую Сліпака,.. всі жахливі події,.. згадую фотографії Василя, який співає «Місяць на небі», і в мене реально починають текти сльози, – зізнається Поль.

Його «Місія…» – це дев’ять відомих українських пісень, які французький співак виконує під фортепіано. Але звучання! Цілковито нове, незвичне. Співак пояснює: це від його щирої любові до нашої пісні. Запевняє: кожна із них неодмінно лунає у його помешканні на всі свята.

Цей пісенний альбом зазвучить чотирма мовами: українською, французькою, англійською та італійською. Поль переконаний: так ці пісні знайдуть більше прихильників закордоном, на славу Україні. «Українські пісні чудово звучать французькою. Я вже робив такий експеримент. Сподіваюся організувати перший концерт у лютому, щоб показати всій Європі велич України».

Завершив Поль презентацію свого альбому співом. Виконав пісню АТО. Акапельно. Так, як може співати тільки щира душа. Про побратима Василя, про всіх новітніх українських Героїв, полеглих і живих, які тримають на плечах Батьківщину.

На шевроні мамина калина,
Неба і пшениці кольори…
Будь спокійна, ненько Україно,
Бережуть тебе твої сини!
Непохитні і в мороз і в спеку,
Ризикуючи своїм життям,
Як лелеки миру і безпеки,
Не залишать спокій ворогам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company