Ярмаркуємо на Kaziuko Mugė

Тут сплітаються традиції та комерція, а панує радість святкування. Чарівний світ ярмарку Казюкаса, знаний також як Kaziuko Mugė – серед найпопулярніших та вельми колоритних традиційних подій у Литві.

Kaziuko Mugė у Литві чимось нагадує наш Сорочинський ярмарок, що відбувається в селі Великі Сорочинці на Полтавщині. Ніщо так не зближує з історією та культурою Вільно-Вільнюса, як ця подія. Щороку, вихідного дня перед Днем святого Казимира (8-10 березня) вулиці литовської столиці оживають, перетворюючись на жвавий ринок просто неба, наповнений ремісничими виробами, смачною їжею, музикою.

Історія Kaziuko Mugė сягає своїм корінням у початок XVII століття, коли це свято відзначалося на честь святого покровителя Литви. З часом воно ввібрало у себе ще й суто світську традицію, стало грандіозним культурним дійством, яке нині приваблює відвідувачів з усього світу.

Тут торжествують традиційні ремесла, кожне з давньою і самобутньою історією. Ярмарковий товар – від вишуканих в’язаних шарфів до дерев’яних іграшок та різнобарвної кераміки – це мистецький витвір, часточка етнонаціональної спадщини. Майстри з усіх куточків Литви та й сусідніх країн на цьому святі не гості, а господарі. Справжнє поєднання багатих традицій національного рукомесла і сучасної винахідливості Литви.

Окрема хвала – повітрю Kaziuko Mugė: воно рясно приправлене розмаїтими ароматами традиційної литовської кухні. Здається, що свято зібрало найуправніших господинь, майстринь вишуканих національних страв: cepelinai, cone, vėdarai (картопляні ковбаски). А який вибір вуджених м’ясних і рибних продуктів, яке розмаїття сирів, меду, хліба, іншої домашньої смакоти!

Святковий настрій підтримують традиційні музиканти, танцювальні колективи, вуличні вистави. Тут навіть не помічаєш, як сам стаєш частиною цієї святкової атмосфери, співаючи і витанцьовуючи. Музикою пронизана ярмаркова атмосфера: запальними мелодіями озиваються площі, провулки…

Яскравий, розмаїтий, давній і вічно молодий Kaziuko Mugė своїм шармом втілює дух Литви. І залишає по собі незабутні враження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company