Тут сплітаються традиції та комерція, а панує радість святкування. Чарівний світ ярмарку Казюкаса, знаний також як Kaziuko Mugė – серед найпопулярніших та вельми колоритних традиційних подій у Литві.
Kaziuko Mugė у Литві чимось нагадує наш Сорочинський ярмарок, що відбувається в селі Великі Сорочинці на Полтавщині. Ніщо так не зближує з історією та культурою Вільно-Вільнюса, як ця подія. Щороку, вихідного дня перед Днем святого Казимира (8-10 березня) вулиці литовської столиці оживають, перетворюючись на жвавий ринок просто неба, наповнений ремісничими виробами, смачною їжею, музикою.
![](https://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/gi222100-1.png)
Історія Kaziuko Mugė сягає своїм корінням у початок XVII століття, коли це свято відзначалося на честь святого покровителя Литви. З часом воно ввібрало у себе ще й суто світську традицію, стало грандіозним культурним дійством, яке нині приваблює відвідувачів з усього світу.
![](https://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/gi222100-2.png)
Тут торжествують традиційні ремесла, кожне з давньою і самобутньою історією. Ярмарковий товар – від вишуканих в’язаних шарфів до дерев’яних іграшок та різнобарвної кераміки – це мистецький витвір, часточка етнонаціональної спадщини. Майстри з усіх куточків Литви та й сусідніх країн на цьому святі не гості, а господарі. Справжнє поєднання багатих традицій національного рукомесла і сучасної винахідливості Литви.
![](https://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/gi222100-3.png)
Окрема хвала – повітрю Kaziuko Mugė: воно рясно приправлене розмаїтими ароматами традиційної литовської кухні. Здається, що свято зібрало найуправніших господинь, майстринь вишуканих національних страв: cepelinai, cone, vėdarai (картопляні ковбаски). А який вибір вуджених м’ясних і рибних продуктів, яке розмаїття сирів, меду, хліба, іншої домашньої смакоти!
![](https://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/gi222100-4.png)
Святковий настрій підтримують традиційні музиканти, танцювальні колективи, вуличні вистави. Тут навіть не помічаєш, як сам стаєш частиною цієї святкової атмосфери, співаючи і витанцьовуючи. Музикою пронизана ярмаркова атмосфера: запальними мелодіями озиваються площі, провулки…
![](https://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/gi222100-5.png)
Яскравий, розмаїтий, давній і вічно молодий Kaziuko Mugė своїм шармом втілює дух Литви. І залишає по собі незабутні враження.
Залишити відповідь