«Блондинки» у «сітях»

Хотів сьогодні переглянути з дитиною телеуроки, а опинився у справжній освітній медіабожевільні.

Спочатку якийсь хлопчина, схоже, молодий учитель геометрії, розповідав про трикутник, у якому «проведена висота А  Є (Йе)…» Саме так цей телепедагог вирішив називати точки, позначені латинськими літерами А та Е. А за ним й учителька географії заговорила про екологію та викоритання консервантів, що позначені літерою Є (Йе). Так вона, схоже, називає харчові добавки з Е-числами, якими, до речі, позначають не тільки консерванти.

Давно підозрював, що у нас і на телебаченні, і в освіті опинилися люди «с особим рєчєвім аппаратом». Але навіщо свої лінгвістичні проблеми й очевидне невігластво вбивати дітям у голови, видаючи їх за правило?

Не встиг висловити дитині свого обурення, як тут один з пінчуківських телеканалів геп мене по голові рекламою якихось «аферистів у сітях». От, думаю собі, якійсь клоуни розвішали чи розставили у воді сітки-плутанки, сподіваючись у піймати в них афериста як якусь рибину чи пташку. Але ж ні. Мова, виявляється, про аферистів із мережі (світової павутини).

Далі у них почалося якесь шоу «Хто проти блондинок?» І тут теж не без комплексів. От не хочеться білявкам бути просто білявками. Їм так і кортить стати анекдотичними «блондинками»…

P.S. Ну, от… Вмикаю ICTV, а тут «генії реклами» анонсують якийсь серіал для «совком» стурбованих із назвою «Сильніше вогню». Сильніше – це як? Це про що? За правилами української мови ця назва може мати лише спонукальний зміст. Наприклад, дати більше газу на форсунки, аби сильніше горів вогонь. Та підозрюю, що «фахівці» з ICTV хотіли щось розповісти про людей, дужчих (сильніших) за вогонь…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company