Футбол нашої гідності і перемоги

З перших днів повномасштабного вторгнення російських військ на територію нашої країни Андрій Шевченко, один із найвідоміших українських футболістів, колишній тренер збірної України, власним прикладом розбиває всі стереотипи про «спорт поза політикою». Його висловлювання у світових медіа, заклики підтримувати Україну піднімають дух нації , вселяють віру в перемогу, передусім у душах тих, кого війна вигнала за кордони рідної Батьківщини.  Та різностороння допомога, яку славетний футболіст і його молодші колеги надають ЗСУ, українським біженцям,  лише прославляє і возвеличує футбол.

Андрій Шевченко одним із перших серед «зірок» світового футболу рішуче висловився за глухий бар’єр для російських клубів та окремих спортсменів на будь-які міжнародні змагання.

«Поки в Україні йде війна, жоден російський спортсмен не повинен брати участь у жодному змаганні, –  заявив Андрій. – Нині наші спортсмени, наші діти, наші люди взагалі позбавлені будь-чого. Сьогодні вони гинуть».

Відомі на весь світ футболісти  Роберт Левандовський, Руслан Малиновський, Олександр Зінченко, Андрій Ярмоленко та багато інших роблять величезний внесок у зміцнення і неминучу перемогу нашої армії. Згадаймо добрим словом славетного Девіда Бекхема, який з початком широкої російської агресії віддав свій «Instagram» з понад 70 млн підписників українським лікарям.

Завдяки підтримці керівництва держави українські клуби «Шахтар» та «Динамо» впродовж усього квітня втілювали міжнародну благодійну місію  – провели серію товариських ігор із топ-клубами Європи. Всі матчі за участю чемпіона України відбувалися під гаслами «Матч за Мир! Зупинимо Війну!», «Matchfor Peace! Stopthe War!». Так міжнародна спільнота дізнавалася правду про варварську бійню, розв’язану у центрі Європи росією. Так налагодили збір коштів для підтримки ЗСУ та українців, які постраждали від російського агресора. Організатори продовжили цю благодійну місію до кінця червня: зібрані кошти  спрямовуватимуть на розв’язання  найгостріших гуманітарних проблем, породжених російськими окупантами.

Стали популярними і благодійні аукціони, де виставлено футболки відомих українських спортсменів. За спортивні раритети  Олександра  Шовковського, Віталія  Косовського та Олега Гусєва вже вторгували 70 тисяч гривень, які передали на потреби наших оборонців. 

Я поспілкувалася з українським футболістом Євгенієм Холмецьким, який зараз грає в датському клубі «Aarhus GFU-19».

– Євгенію, чи важливо за нинішніх вкрай важких умов вкладатися в наш футбол?

– У такий складний момент про футбол зараз мало мови, але перемоги на міжнародній арені проти інших країн додають упевненості не тільки футболістам, але й людям, які захищають нашу землю. Таким чином наша збірна доводить, що будь-який противник нам «по зубах».

–  Важко виходити на поле з думкою, що на твоїй землі війна?

Є, звісно, хвилювання перед іграми. А ти представляєш свою націю, тому на кожну гру – максимальна концентрація та максимум зусиль для гарного результату.

Як ставляться до українських футболістів закордоном? Підтримують тебе команда та тренер?

– Я не очікував такого теплого прийому від команди та тренерського штабу. Всі вони постійно допомагають адаптуватися в новій країні, навіть пропонують послуги командного психолога, щоб зняти психологічний вантаж думок і переживань за ситуацію в Україні. Загалом прийом дуже теплий – приємно бути в такій атмосфері.

Війна стала тяжким ударом для українського футболу ?

– Безсумнівно. Такі клуби, як «Маріуполь», «Десна» та багато інших, просто припинили своє існування. Стадіони, тренувальні бази постраждали, роздягальні працюють як бомбосховища… Тому після закінчення війни потрібно щонайменше кілька років, щоб відродитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company