«Говоріть. Це для нас важливо»

У соцмережах спілкуємося з безліччю співрозмовників, обговорюємо все на світі. Добре, коли йдеться про мандрівку чи збирання грибів. А коли говоримо про прем’єра з президентом, про партію, за яку збираємося голосувати, про американців з росіянами? Надто часто така розмова завершується суперечкою і сумнозвісним аргументом: «Сам дурень!»

А можна ж інакше, запевняють організаторки розмовного клубу «Plural». Назва українською означає «множина». Звідси й плюралізм – розмаїття думок.

Формат затишних «квартирників», де спілкуються за чаєм, вже давно став повноцінним культурним явищем. Але «Plural» має свої особливості. Створили цей клуб наприкінці минулого року троє дівчат-студенток.

– Практикуємо просту, атмосферну, домашню розмову, але на кухнях усе ж не зустрічаємося, – розповідає модераторка проєкту Марія Новік. – У нас немає дискусій «на ножах». Хоча теж шукаємо істину. Напевно, цим «Plural» і відрізняється: спільно формуємо думки.

Так, у цьому клубі поштиві до співрозмовника, шанують іншу думку. Так, тут шукають спільні позиції. Але не уникають дражливих тем. Можна навіть поконфліктувати, проте неодмінно треба вийти на позитив, на спільний об’єктивний висновок.

– Для мене «Plural» став чудовою можливістю випробувати свої ораторські навички та розширити коло знайомих, – зізнається Марія Новік.

Клубники збираються щомісяця, хоча пандемія внесла свої жорсткі корективи, «дистанціювавши» спілкування. На першій зустрічі обмінювалися думками про надсерйозну проблему психічних розладів серед студентства. А на недавньому засіданні клубу говорили про наболіле серед молоді: невизначеність бажань, невміння ставити мету, про прагнення повітряних замків. І про те, що це паралізує активність, породжує апатичні думки, що життя несправедливе, а тому не можна стати щасливим. До цієї дискусії запросили корекційних консультантів та психологів. Відтак почули багато корисних практичних порад.

«Plural» стає популярним серед студентства. Але тут раді бачити всіх охочих, запевняють організатори. Кажуть, думка кожного для них украй важлива.