Інформаційний «джавелін» українців

Не знаю, як ви, а я перші дні війни не могла відірватися від телевізора. Скільки подій, звернень політиків, прямі включення… До 24 лютого можна було впевнено сказати, що телебачення відходить на другий план, поступаючись соціальним мережам. Але нині телевізор знову отримав першість, на жаль, такою ціною.

Інформаційний марафон «Єдині новини», організований провідними вітчизняними медіагрупами «Starligh Media», «1+1 media», «Медіа Група Україна», Inter Media Group, телеканалом «Рада» і Суспільним мовником, виконує надважливу місію: оберігає нас від фейків. Тут зазвичай оприлюднюють лише перевірену інформацію.

Недавні запеклі суперники за рейтинг змогли об’єднатися, не перетягуючи ковдру на себе. Представники телеканалів залишили власні амбіції у минулому: не час чубитися, коли горить наш спільний дім. А нинішня війна – це запеклі бої не лише на землі, воді і в повітрі, а й в інформаційному просторі. І заради перемоги творці загальнонаціонального телемарафону зробили майже неможливе: знайшли спільну мову. А для того щоб кожен співучасник таки мав свободу, запровадили графік «чергування»: 5 годин один телеканал самостійно заповнює у прямому етері своїм інформаційно-аналітичним продуктом, а опісля передає «пост» колегам з іншого мовника, для їхньої «п’ятигодинки». Цензури як такої немає, але канали повинні дотримуватися певних правил. Наприклад, наголошувати на важливих меседжах: на необхідності закрити над Україною небо, на ігноруванні іноземних компаній, які відмовилися покидати російський ринок, на розпорядкові «зелених коридорів», на гуманітарній ситуації у заблокованих ворогом містах… Марафон супроводжують постійні включення політиків, експертів, артистів, волонтерів тощо. Тут-таки ведучі сповіщають про повітряні тривоги в містах та районах України. Етер паралельно відтворюється жестовою мовою.

Висловлене на марафоні часто розбирають на цитати. Особливо – мовлене ведучими: вони цілковито різні за манерою та стилем подачі інформації. Їхня майстерність вихоплювати із шаленого потоку новин справді цікавий факт чи знакове висловлювання викликає повагу. А мистецтво обрамлення новини своїм влучним висловлюванням захоплює: деякі фрази вже стали крилатими.

Чи не найчастіше на вустах глядачів ведуча Катерина Соляр. Її емоційні та щирі коментарі важливих подій чи навіть курйозів суголосні з думкою тисяч українців. Як не згадати емоційну і дуже дотепну реакцію Катерини на відео плаксивої істерики Світлани Лободи? А її фраза про «малєнькую Люду» облетіла всі соціальні мережі.

Артем Овдієнко теж не цурається гострого слова, хоча й схильний до «завуальованішої» лексики. Та коментуючи деякі особливо дражливі події, український телеведучий таки не добирає слів.

Є, звісно, спікери, які намагаються вести марафон спокійніше та виваженіше: Марічка Падалко, Вадим Карп’як. Але й від них чуємо власну оцінку деяких подій. Очевидно, бути цілковито неупередженими та безсторонніми українські журналісти просто не можуть – совість не дозволяє. Надто боляче розкраяло нинішнє лихоліття душу кожного українця. Саме тому вирази на штиб «русский военный корабль…» у прямому етері звучали прямим текстом. Утім, коли така лексика зачастила, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення закликала журналістів бути стриманішими.

Щирі і цілком природні почуття ведучих проявляються не словами єдиними. Часто вони як усі нормальні живі люди не можуть стримувати сліз, особливо коли розповідають про розстріл рашистами пологових будинків, дитячих лікарень, про нелюдські наруги, які терплять українці в окупованих містах і селах.

Інформаційний марафон «Єдині новини» злютовує українців у націю. Патріотичні відео, на яких незламний духом український народ безстрашно б’є лютого ворога, додають суспільству рішучості й упевненості у неминучій перемозі і цілковитому очищенні української землі від кривавих варварів. Кожен день в етері лунає наш Славень, а щоранку о 09:00 Всеукраїнською хвилиною мовчання вшановують пам’ять полеглих українських героїв і невинно убієнних мирних жителів – у цій кривавій війні, розв’язаній путінським рашистським рейхом.

«Єдині новини» посіли своє чільне місце у сталевій шерезі захисників України. Уберігають українців од призначеної для них ворогом ролі планктону в каламутному інформаційному морі з оскаженілими російським акулами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company