«Мистецькі олімпи» Карабиця

Українського диригента Кирила Карабиця нагороджено почесним орденом Британської Імперії – «за заслуги в музичній галузі та популяризацію симфонічних творів з України та Східної Європи».

Він єдиний наш земляк, котрий майже 15 років керує знаменитим Борнмутським симфонічним оркестром Великої Британії. За цей час колектив здобув звання «Найулюбленіший оркестр світу», а Кирило отримав титул «Диригент року».

Впродовж кількох років працював шеф-диригентом та музичним директором Державної капели та Німецького національного театру Веймара – одного з найпрестижніших і найстаріших у Німеччині. Там свого часу творили Штраус і Ліст. Серед мистецьких набутків Карабиця – співпраця з найкращими симфонічними оркестрами світу: Віденським, Чиказьким, Французьким національним, Сіднейським філармонічним, Оркестром BBC та іншими.

Студентом він вигравав конкурси за престижні вакансії. При початках своєї кар’єри обійшов 150 претендентів з усього світу на посаду другого диригента Філармонічного оркестру Радіо Франції. Єдиний, хто не знав французької, проте переміг і став за диригентський пульт славетного колективу.

Кирило часто згадує слова свого вчителя: «Диригувати важко перші 30 років, потім поступово стає легше».

Цього року спливає термін контракту Карабиця у Великій Британії і восени його чекає нова посада – художнього керівника проєкту «Голоси зі Сходу». Йдеться про популяризацію музичних набутків з Азербайджану, Грузії, Вірменії, Македонії, Польщі. І, звісно, з України.

Дугі Скарф, генеральний директор Борнмутського симфонічного оркестру, назвав українського диригента «музичним детективом, не схожим на інших». «Для нас було справжньою пригодою досліджувати музику», – підсумував менеджер роки співпраці з Кирилом Карабицем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company