Мистецтво Нескорених

Століття болю, страждань, доблесті і перемог. Це шлях України, її народу і його мистецтва. Ми лицарі, ми велетні, бо, стримуючи сотні літ орду, не загубили України, самі себе і своєї духовності.

І знову затулили собою Європу від міліарної тьми новітнього хана, і дивуємо світ не лише безприкладними героїзмом та самопожертвою наших лицарів-оборонців, а й силою духу. Як це було багато разів у нашій історії, війна дала поштовх для розвитку української культури. Наші митці потужною мовою образотворення поширюють правду про чергове російське варварство, вчинене у центрі Європи.

З початком війни ілюстраторка Анна Сарвіра активно допомагає Україні не лише матеріально. Її твори ширяться планетою як голос героїчної Батьківщини.

«Моя аудиторія, – ділиться думками Анна, – в основному з-за кордону. Їй я намагаюся пояснити речі, добре зрозумілі для українців. Наприклад, що таке росія, путін та люди, які все це підтримують. Або чому просто здатися у цій війні для України (та й для всього світу насправді) – не варіант. Я впевнена, що це важливо». Мисткиня нині перебуває закордоном і разом з клубом художників «Pictoric» організовує виставки картин про війну в Україні, збирає гроші на підтримку нашої держави.

А українські музиканти активно волонтерять. Гурт «Антитіла» разом із зірковим співаком Едом Шираном випустив спільну версію пісні «2 Step». За місяць кліп на «YouTube»-каналі «Антитіл» подивилося майже 8 млн глядачів. В інтерв’ю виданню «Forbes» Тарас Тополя, лідер гурту, сповістив, що кошти з монетизації від «2 Step» підуть у фонд проєкту «MUSIC SAVES UA», який надає гуманітарну допомогу. І розповів: сприймає творчість як інструмент, який за допомогою емоцій вносить український контекст у світовий інформаційний простір.

На підтримку України стали відомі діячі культури з різних куточків світу. До прикладу, американська акторка Анджеліна Джолі не так давно провідала дітей, волонтерів та переселенців у Львові. Проти війни також висловилися Пол Макартні, Стівен Кінг, Джоан Ролінґ, Джонні Депп, Ешлі Джад, Мілла Йовович, Джордж Клуні, Мерілін Менсон та Джаред Лето та багато інших діячів світової літератури, «зірок» кіно, театру, образотворчості, музики.

Українське мистецтво дає гідну відсіч російському варварству. Як би московія не скаженіла і тужилася нас знищити, ми нездоланні, ми вистоїмо. І виколосимо з нашої обпаленої війною землі нове життя, гідне цивілізованої європейської нації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company