Не все те «Право», що кличуть «правом»

Аграрні, правоохоронні та приватні ВНЗ (без жодного місця державного замовлення) найгірше навчають бакалаврів за спеціальністю «Право». Про це, як повідомили в Міносвіти,  свідчить середній бал зовнішнього незалежного оцінювання випускників вишів під час вступу на магістратуру з «Права».

Зокрема, в аграрних ВНЗ його показник – 380,7; у правоохоронних – 380,86; у приватних вишах  – 386,38. Найкращі показники з підготовки правників показують профільні юридичні ВНЗ(середній бал –  424,39); класичні університети (415,84); а також ВНЗ економіки, фінансів, управління та підприємництва (409,85).

За словами міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, рівень фахової правової підготовки, який надають студентам деякі університети, жахає: «Те, що непрофільні ВНЗ будуть давати гірші і навіть значно гірші результати – було очевидно, але нам потрібні були фактичні показники. Досить ілюстративним є той факт, що близько 9% відмінників з дипломом з відзнакою не подолали поріг «склав/не склав».

Загалом майже кожен п’ятий вступник на магістратуру «Права» не подолав згаданий поріг з усіх блоків тестування. Це понад 3,2 тисячі з  16 129 вступників.

Інститут освітньої аналітики МОН сформував рейтинг 77-ми ВНЗ відповідно до того, як успішно їхні випускники подолали поріг з усіх блоків тестування та який середній бал ЗНО набрали. Очолюють його Національний університет «Києво-Могилянська академія», Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Львівський національний університет імені Івана Франка. Київський університет імені Бориса Грінченка – на 28-мій позиції. Залишивши позаду, зокрема, столичний Університет права НАН України, Національний авіаційний університет, Національний педагогічний університет імені Драгоманова, Національний університет біоресурсів і природокористування, Національний транспортний університет.