Покемони «вжилися» в полотна ван Гога

Унікальну галерею картин, на яких анімаційні персонажі зображують полотна Вінсента ван Гога, створено в Амстердамі, завдяки співпраці музею визначного художника та аніме-франшизи «Покемон».

Генеральна директорка музею Емілі Горденкер розповідає: завдяки цьому проєкту діти і молодь охоче знайомляться з творчістю і життям славетного художника. Покемони стали символом японської поп-культури, але саме японське мистецтво справило великий вплив на творчість і світогляд ван Гога. У листі до брата Тео, датованому вереснем 1888 року, він писав, що неможливо вивчати японське мистецтво і не ставати щасливішим та відкритішим до природи.

В експозиції – шість картин, на яких покемони «відтворюють» полотна ван Гога. Наприклад, головного героя Пікачу зображено у сірому капелюсі – картина дуже нагадує знаменитий автопортрет художника. Покемон Санфлора прихована у варіації славетних «Соняшників», а Снорлакс і Манчлакс – в картині «Спальня в Арлі».

Мистецький проєкт триватиме до 7 січня 2024 року. Окрім виставки, музейні працівники підготували онлайн-уроки для учнів молодших та середніх шкіл – про вплив японської культури на ван Гога, зокрема на його захоплення японською гравюрою. А відвідувачів музею запрошують пройти тест на знання аніме-франшизи покемонів та творчості ван Гога. Переможці отримають спеціальну картку з покемоном детективом Пікачу.