Сербська радикальна цензура

У галереї «Модерн» сербського міста Лазареваца, у програмі кінофестивалю документального кіно «Beldocs Echo» мали показати фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі». Але сербська радикальна партія назвала його «антиросійською пропагандою» та висунула вимогу заборонити демонстрацію стрічки по всій країні. Показ фільму скасували.

Організатори фестивалю вже заявили, що не погоджуються з цією позицією. «Beldocs не стоїть за цим рішенням і не брав у ньому участі, – йдеться в заяві організаторів фестивалю. – Ми вважаємо, що кожен показ цього фільму перед сербським глядачем важливий, і ми докладемо всіх зусиль, щоби показати цей фільм знову якомога швидше».

Незалежна асоціація сербських журналістів вважає поразкою, що культурний центр Лазареваца піддався на тиск політичної сили. Зауваживши: стрічку вже показували в межах кінофестивалю у травні 2023-го року. Спільнота сербських журналістів вважає це «мовчазною цензурою» та порушенням законів про публічну інформацію, засоби масової інформації й кінематографію, оскільки заборонити розповсюдження може лише суд, «але зараз – не той випадок».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company