Шкільний дзвінок сирена не заглушить

Як стверджує Міністерство освіти і науки України, у майже 80-ти відсотків освітніх споруд до цьогорічного навчального року облаштовано належні укриття. облаштували заклади освіти для безпечного очного навчання. Спеціальна програма інвестицій в цю важливу справу склала 1,5 мільярда гривень.

За словами міністра освіти і науки України Оксена Лісового, залишилося облаштувати близько семи тисяч укриттів. З них дві тисячі мали б бути на відстані до 50 кілометрів від лінії зіткнення. Звісно, будувати їх там поки що недоцільно, бо й сам навчальний процес на цих територіях відновлювати ризиковано.

Інвестують у надійний захист для учнів та вчителів коштом держсубвенції та місцевих бюджетів. З 1 вересня навчальні заклади в Україні запрацювали в різних форматах: очному, дистанційному та змішаному. З вибором форми навчання визначалися обласні віськово-цивільні адміністрації та керівники закладів освіти.

Втім педагогічні ради шкіл тепер мають право самостійно визначати структуру й тривалість навчального дня, тижня відповідно до розкладу занять та форми організації навчання.

Нові підходи в цьогорічних начальних програмах розширюють можливості для учнів та надають їм доступ до якісної освіти в безпечних умовах. І це значущий крок для забезпечення повноцінного навчання української молоді навіть у нинішніх умовах жорстокої війни.