Силою мистецтва проти сліпої сили

«Театр проти насильства». Така назва проєкту, який побачив світ на початку жовтня. У його рамцях презентували фототеатр «Світ без насилля» та дитячу виставу «Кожен обирає…»

Втілила цей мистецький задум громадська організація «Жінка майбутнього» спільно з театром-студією «Теремок». У такий спосіб громадські активісти долучитися до суспільного руху проти ґендерно зумовленого та домашнього насильства. Проєкт підтримав Український культурний фонд.

Фототеатр «Світ без насилля» – нетривала за часом, але глибокозмістовна пантоміма: актори демонструють сюжети на тлі різних світлин, майстерно відтворюючи мімікою, пластикою тіла зміст фонових зображень. Вистава «Кожен обирає…» – прониклива оповідь про безпритульних дітей та дітей, позбавлених батьківського піклування. На сцені діти відтворюють драму своїх однолітків. Цей мистецький перформанс примушує глядача замислитися над тим, що штовхає дітей на крадіжки, жебрацтво, торгівлю наркотиками. А головне – спонукає шукати вихід з цього убивчого соціального дна.

– Виставу творили на реальних історіях реальних людей, – розповідає Ганна Тартинських, менеджерка зі зв’язків з громадськістю ГО «Жінка майбутнього». – Це наші кейси, з якими працювали в громадській організації. Ми намагаємося показати, як змінюється доля, якщо людина переживає насильство. І яким є світ без цього лиха.