Сюрреалістична реальність

«Люди в багатьох країнах бояться. Політики цим користуються. Держави використовують мову погроз. Сучасне мистецтво – це антидот».
(Віктор ПІНЧУК, український підприємець, мільярдер і меценат)

«Майбутній час»,  інстальований з газет… Анімаційний чоловічок в такому ж аніме-ландшафті розповідає з великого  екрана  темній кімнаті про закони руху… У столичному «PinchukArtCentre» виставлено твори двадцяти одного номінанта на премію Future Generation Art Prize 2017.

Це перша міжнародна відзнака, заснована Фондом  Віктора Пінчука для художників віком до 35 років. Понад 4400 молодих митців з 138 країн надіслали заявки на участь у конкурсі.  Експозиція – це вже результат ретельної роботи міжнародної відбіркової комісії.

Більшість інсталяцій – інтерактивні проекти, перфоманси. Митці творили за допомогою відеороликів, комп’ютерної графіки, звуків. Експонати можна побачити навіть почути, а от відчути доторком – не завжди.

Ці твори зазвичай рушать уявні канони традиційної, «класичної» мистецької краси. Проте несуть глибокий зміст і мають неабияку силу впливу на глядача. Бо розкривають найгостріші, найзлободенніші політичні, соціальні, моральні проблеми: ідеологічної пропаганди, маніпуляцій, гендерної та  расової дискримінації, формування особистості. Відвідувачі (переважно молодь) тихо переходять від витвору до витвору, інколи перешіптуючись: «Ходімо, тут моторошно». Насправді лякають не гучні звуки чи сюрреалістичні образи, а усвідомлення того, що це – відображення реальності, в якій ми живемо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company