Український вибір Карлоса Гонсалеса

Чим довше триває в Україні війна, тим більше люди в Європі звикають до українців, адже більшість із 6-мільйонної армії наших біженців знайшла притулок саме тут. І, здається, громадяни ЄС починають потроху звикати до самої війни, втрачати до неї інтерес, а отже співчуття та розуміння. Втім цю тенденцію більше пов’язують з певними країнами. Є навіть така думка, що суспільна увага до нашої біди слабшає, а бажання давати притулок українським переселенцям меншає, чим географічно далі од нас країна.

Я маю змогу дослідити цю тезу, як кажуть, «на місці», у чи не найвіддаленішій від України країні Євросоюзу – Іспанії. Чи переймаються іспанці російсько-українською війною? Якої вони думки про Україну та росію, українців та росіян?

Як запевняє мій іспанський колега, студент ІІІ курсу журналістики університету на Канарських островах Карлос Гарсія Гонсалес, іспанці завжди раді бачити у себе українців. Про саму ж Україну Карлос говорить:

«Знаю, що українці мають гарну систему освіти. А Україна була частиною СРСР до його розпаду, а нині є однією з найбільших експортерок пшениці».

Що ж до росії, то мій колега переконує мене, що іспанці знали її «завдяки її важливості в історії», але власне до росіян втратили повагу ще задовго до їхнього вторгнення в Україну. «Є одна річ, через яку іспанці ненавидять росіян найбільше. Це через їхню ненависть до ЛГБТ-спільнот», – пояснює Карлос.

З першого дня, навіть з першої години, як росія вторглася в Україну, всі місцеві газети, новини та соціальні мережі в Іспанії кричали про жах, який твориться на нашій території. Крім оперативних новин, публікували статті про історію України, зокрема про Євромайдан, та анексію росією Криму

«Про російське вторгнення у вашу країну я почув того ж таки дня, коли воно почалося, – розповідає Карлос. – Але я знаю, що росіяни та українці ворожі одне до одного через різні конфлікти, які відбувалися в історії, наприклад через Крим. Нинішню війну росіяни почали з бомбардування української території, а згодом російські війська ринулися в Україну. Крім того, коли вашу протиповітряну оборону було знищено (отут Карлос помиляється: це кремлівська поширювала такі брехні, – К.З.), вони почали вторглися і в повітряний простір. путін відчайдушно намагався змусити Україну припинити союз з західними країнами та з НАТО. Очевидно, що я підтримував Україну з першого дня. Я пожертвував кошти».

Іспанці далекі від нашої культури, менталітету та й просто від нашого повсякденного життя, але вони чудово розуміють, що трапилося 24 лютого 2022 року. Вони запевняють,що життя вже не буде колишнім,б о не тільки українці змінилися – змінилася Європа.

Вони як ніхто інший знають, що ЄС також пожинає гіркі плоди рашистського вторгнення Україну. Адже Іспанія споживає майже 70% зерна, вирощеного у нас. Тому місцева влада вже шукає різні виходи, як поповнити дефіцит пшениці та ячменю. Від початку російсько-української війни ціни в Іспанії виросли майже на 20%. Але іспанці розуміють, що це найменша з бід у Європі зараз.

«Санкції це правильний варіант поводження Заходу з росією, – переконаний мій іспанський знайомий. Перестати купувати їхню продукцію та ізолювати їх від міжнародного життя. Так, Європа може втратити більше, ніж росія. Тому важко уявити, що може статися в майбутньому».

У Карлоса своє бачення на причини війни. Він, як і переважні більшість європейців, вважає росію агресором. Проте дорікає і НАТО, яке заохочувало Україну приєднатися, знаючи про загрози кремля. «Європа знала, що може статися, але нічого не зробила, щоб цього уникнути, бо ліки можуть бути гіршими за хворобу».

Батьківщина Карлоса Гарсія Гонсалеса продовжує приймати біженців з України, надавати їм документи, житло, за необхідності їжу, а дітям можливість відвідувати школи і вчити мову. Іспанці щиро ставляться до українців – з посмішкою, обіймами та підтримкою. Вони інакше і не вміють. Після побачених та почутих історій відважних та сміливих українців, які захищають свої землі, рятуючи дітей, тварин, збираючи ліки, гроші, одяг і військове оснащення по всьому світу, горді іспанці ще більше зрозуміли, що українці – це сильна нація, яка за своє буде битися до кінця.

«Українці дуже об’єднана країна, особливо в західній частині, подалі від росії, – не приховує захоплення Карлос. – Вони чітко і ясно розуміють, що росія ворог. А президент Володимир Зеленськийце особистість, він підбадьорює свій народ».

Майбутній іспанський журналіст Карлос Гарсія Гонсалес уже запрошений до Києва, який він так мріяв відвідати. І Карлос закликає: «Українці, не дозволяйте країні, яка погано ставиться до меншин, яка не захищає права ЛГБТ-спільноти, яка не знає, що таке демократія домінувати над вами. Свобода, демократія та воля до життя це цінності, варті боротьби, а ви, українці, максимальне їх уособлення».

Коментарі до Український вибір Карлоса Гонсалеса

  1. Віктор Вікторович сказав:

    Слава Україні!

  2. Костян сказав:

    Дуже гарно та цікаво, публікуйте далі. Чекаємо на продовження. 🙏👏🇺🇦

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company