Вшанували Провідничого

«Людина із шовку і сталі» так свого часу Євген Маланюк назвав Андрія Мельника, суспільно-політичного і військового діяча, активного борця за незалежний поступ Української держави.

До 95-річчя створення ОУН на Львівщині відбулася Друга всеукраїнська науково-практична конференція «Андрій Мельник та його доба», організована Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, Національним музеєм історії України, Національною спілкою письменників України, Трускавецькою міською громадською організацією «Рада старійшин» і готельно-курортним комплексом «Карпати».

Учасники відвідали Волю Якубову, село у Дрогобицькому районі, яке дало світові Андрія Мельника, поклали квіти до його пам’ятника та на могили його батьків, побували в хаті родичів А.Мельника, де віднедавна створено його музей. Родинне гніздо батьків провідничого ОУН радянська влада зрівняла із землею. Сьогодні про нього нагадує криниця, відроджена меценатом Л. Грицаком, та пам’ятний камінь на місці, де стояла хата. Завідувач відділу Національного музею історії України передав для експозиції унікальні документи із підписом Андрія Мельника.

Науковці, краєзнавці, письменники з Києва, Львова, Дрогобича, Трускавця поділилися результатами нових досліджень та розвідок про національно-визвольний рух українців, роль у ньому полковника Андрія Мельника. І ухвалили резолюцію, в якій, зокрема, передбачили проведення конкурсу наукових робіт серед молодих істориків про життя та діяльність славетного борця за волю України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company