За десять хвилин пішки від метро

Кілька років поспіль намагаюся не пропустити жодної виставки в київському PinchukArtCentre, моніторити в соціальних мережах незалежні діджитал-проєкти українських митців. І таки рідко звертаю увагу на інші виставки та мистецькі заходи, якими багата столиця. Але цього разу вирішила порушити звичне: пошукати щось нове в інших локаціях…

Витративши півгодини на блукання інтернетом, натрапила на сповіщення про експозицію в Музеї сучасного мистецтва України. Виставка «Вихід на позитив» представляє знаних митців України: творчість Олени Яблонської, Євгена Волобуєва, Валентина Бернадського, Ореста Слешинського, Ернеста Коткова, Валентини Цвєткової…

Організатори виставки зазначають: цьогорічна весна принесла людям багато прикрощів, а тому й намагалися створити експозицію, яка надихне відвідувачів на позитив.

Від станції метро «Тараса Шевченка» до музею – десять хвилин пішки, проте «атмосферніше» дістатися до нього трамваєм від Контрактової площі. Бонусом за це стане можливість з віконця вагона оглядати дивовижне плетиво подільських вуличок. А трамвай зупиниться прямісінько біля дверей музею.

На вході привітний співробітник допоміг зорієнтуватися у лабіринтах залів, не забув згадати про скриньку благодійних внесків і про добру нагоду придбати сувенірні блокнотики та листівки. Повідав і про виставки, нинішню та майбутні. Навіть запропонував роздрукований пресреліз.

«За довгий час самоізоляції, – вичитала у ньому, – ми усвідомили цінність простих речей, явищ та людей, що здалися дивно красивими в нашому новому розумінні. Ми усвідомили, який крихкий світ, а від того цінніший і значиміший, як ніколи раніше».

Про простоту речей – це правда: майже всі представлені на експозиції роботи – портрети звичайних людей, звичні пейзажі змалечку відомих місць. Однак ці виразні обличчя, ця звичність овиду ваблять особливим шармом, заворожують, мимоволі викликають теплі спогади. «Чіпляють» погляд, змушують роздивлятися кожну деталь. І повертатися.

Схоже, тепер і Музей сучасного мистецтва України «засяде» в переліку моїх улюблених виставкових просторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company