Загарбники готують «енергомор»

Країна-агресор бє по об’єктах критичної інфраструктури, виснажує енергосистему України. Низку атак відчула на собі найбільша ГЕС в Україні – Дніпровська що у Запоріжжі.

Колись вона першою постала на Дніпрі, а з роками стала п’ятою, передостанньою у дніпровському каскаді гідроелектростанцій. За свою історію вона вже зазнавала руйнування: у серпні 1941 року радянські війська, відступаючи перед натиском німецькою армією, підірвали греблю Дніпрогесу. Ця акція, за різними оцінками, забрала життя близько десяти тисяч мирних людей. Тоді радянська пропаганда звинуватила в трагедії німців, аби приховати власні дії. Через 46 днів після вибуху, коли Вермахт захопив Запоріжжя, німецькі будівельні частини відновили зруйновану ділянку греблі, а влітку 1942 року там запрацювало нове обладнання німецького виробництва.

22 березня 2024 року, російські терористи вперше завдали масованого ракетного удару по станції. Два прямі влучання пошкодили конструкцію дамби. Загинув водій автобуса, який на момент удару виїжджав на маршрут. У ґрунти та річку витекла значна кількість нафтопродуктів: цей злочин зафіксувала Державна екологічна інспекція Південного округу. Завали розбирали близько тижня, відтак рух дамбою в обидва боки поступово відновили. Тоді ж гендиректор Укргідроенерго Ігор Сирота заявив, що на відновлення ГЕС підуть роки, а через небезпеку нових обстрілів почати ремонт неможливо.

В ніч на 1 березня 2024 року ворожа атака спричинила нові помітні руйнування. Станція опинилася в критичному стані: генерувати електроенергію припинили рух греблею перекрили. Посадовці обіцяли після консультації з фахівцями дати відповідь містянам про перспективи відновлення руху греблею Дніпрогесу. Але досі ситуацію населенню не прояснено.

Заподіяно шкоди і Запорізькій атомній електростанції, яка з березня 2022 року перебуває під контролем окупантів. Нехтуючи всіма правилами безпеки й приписами МАГАТЕ, росіяни з кожною наступною атакою практично знеструмлюють АЕС. Адже з українською мережею вона поєднується поодинокими каналами, які майже щодня пошкоджують. Таким енергетичним терором вороги намагаються налякати не тільки українців, а й увесь світ.

Всі ми тепер щодня відчуваємо наслідки ворожих масованих атак об’єктів нашої енергетики. Але українців не зламати: під ворожими обстрілами бригади ремонтників самовіддано, а часто і ризикуючи життям, ремонтують лінії електропостачання, щоб дати людям світло, воду, тепло. Віримо, що завдяки нашим доблесним воїнам та ефективним діям влади на всіх рівнях, Дніпрогес вистоїть і відродиться.

А тимчасом російський тероризм узяв під приціл інші гідроелектростанції. Готує нам енергетичний варіант Голодомору – «енергомор». 6 червня 2023 року варвари підірвали Каховську ГЕС, вчинивши воєнний злочин. А 28-29 березня 2024 року окупанти обстріляли Канівську у Черкаській та Дністровську ГЕС на Буковині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company