Замахнулися на глобальне

Близько 50-ти українських і 40-ка зарубіжних науковців упродовж трьох років досліджуватимуть глибинну історію земель України і народів, які їх населяли. В межах проєкту «Українська історія: глобальна ініціатива».

Серед них – професор історії Єльського університету Тімоті Снайдер, професор історії й директор Українського наукового інституту Гарвардського університету Сергій Плохій, професор Українського католицького університету Ярослав Грицак. Більшість учасників – історики, але у групі працюватимуть і фахівці з природничої історії, зоології, палеонтології та археології. Науковці досліджуватимуть ключові періоди історії людства, аби глибше зрозуміти, як сформувалися сучасні українські землі й наш народ. При цьому застосовуватимуть новітні підходи й технології, зокрема аналіз ДНК та кліматичні дослідження, щоб переосмислити місце, яке посідає Україна у світовій історії.

Керуватиме проєктом незалежна рада директорів на чолі зі шведським політиком і дипломатом Карлом Більдтом.

В колі знаних українських істориків проєкт спричинив неоднозначну реакцію. Скепсис деяких істориків викликало те, що його ініціював і фактично патронує олігарх, мільярдер Віктор Пінчук.

«Так, Пінчук вже творив історію України – через контрольовані ним медіа та політиків,– заявив історик і народний депутат Володимир В’ятрович. – І від цього вона протягом чверть століття ставала зовсім не глобальною, а малоросійською. Тому є підстави сумніватися, що з його ініціативи написання української історії вийде щось інше».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company