Ласкаво просимо в команду!

ХХІ століття – епоха переоцінки цінностей. Одним з напрямків стала… мода! Не в її звичному розумінні, а мода на здоровий спосіб життя. Мабуть, кожен у своїй стрічці Instagram чи не щодня отримує рекламні відео зі спортивної зали, фото дієтичного сніданку або ж пост про переваги корисного харчування.

Нині значна кількість любителів спорту віддає перевагу індивідуальним заняттям (фітнес, гімнастика, басейн, пілатес тощо), забуваючи про командні ігри. А тимчасом саме такі групові види спорту дуже помічні. Навіть як руйнатори соціальної ізоляції.

Футбол

Історія його сягає Давнього Китаю. За легендами, творцем футболу став китайський імператор, який правив близько 5-ти тисяч років тому. Куджу (одна з перших назв цього виду спорту) кардинально відрізнялась від сучасного футболу, хоча спільність все ж таки була.

Тодішньою грою скоріше розважалися, а нині вона охопила все: захоплення, спорт, бізнес, політику, ментальність… Команда – це друга сім’я, особливо для професійних футболістів. Як зауважив легендарний Кріштіану Роналду: «Фергюсон (тренер команди) був для мене як другий батько».

Хоча історія цієї гри пам’ятає випадок, коли команда й справді являла собою сім’ю! В польському місті Бидгощ 11 хлопців-гравців віком від 15 до 28 років були синами муляра Осиньського. Осяйних висот вони, на жаль, не здобули, але мали своїх захопливих уболівальників і велику популярність серед репортерів.

Футбол – чи не найемоційніший вид спорту. Емоцій не бракує як учасникам гри, так і вболівальникам, які отримують задоволення від баталій, а ще переймають позитивну енергетику від гравців.

Волейбол

На відміну від футболу, відносно молодий вид спорту. Виник наприкінці ХІХ століття в місті Голіок. Вільям Джон Морган, викладач фізичного виховання в коледжі, підвісив у спортзалі тенісну сітку і дозволив учням перекидати через неї м’яч. Ця гра поширилась іншими коледжами і зрештою отримала сучасну назву «волейбол».

Це надзвичайно «здоровий» вид спорту, бо позитивно впливає на серцево-судинну, дихальну та опорно-рухову системи, підвищує витривалість організму, сприяє зміцненню м’язів та кісток, розширює поле зору, тренує спритність, точність, рухливість та гнучкість, розвиває працьовитість, наполегливість, дисципліну, відповідальність і вміння швидко реагувати у будь-якій ситуації. Попри стереотипи, ніби волейбол «чоловічий спорт», жінки також активно ним займаються. Гордістю українського волейболу є майстер спорту Аріна Бахрамова. У свої 33 роки вона грає за нашу національну збірну…

Баскетбол

Майже ровесник волейболу: з’явився на 4 роки раніше, 1891 року. Його «батьком» є спортсмен і тренер Джеймс Несміт. Користь занять цим видом спорту очевидна: працюють майже всі групи м’язів, а це позитив для опорно-рухової, серцево-судинної та дихальної систем. Швидкість і динамічність гри дозволяють розвивати спритність, зосередженість. І звісно ж, позитивні емоції, як у будь-якій командній грі!

Історія знає випадки, коли зірки баскетболу ставали зірками кіно. Наприклад, Майкл Джордан зіграв самого себе у фільмі «Космічний баскетбол» (1996 р.), а пізніше за мотивами його біографії зняли ще й документальний спортивний мінісеріал «Останній танець». «За свою кар’єру я промахнувся 9 000 разів. Я програв майже 300 ігор. 26 разів мені було довірено вирішальний кидок, і я промахувався. Я зазнавав поразок знову і знову. І саме тому досяг успіху». Це зізнання Джордана вже стало афоризмом.

Командні види спорту – то не тільки здоров’я фізичне, а й психологічне. І моральне, бо зрідка деінде можна так явно відчувати життєво необхідну підтримку ближнього і бути опорою для нього ж. А тому – ласкаво просимо в команду!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company