Оподаткують загал, щоб комусь повертати

Влада анонсувала чергову реформу в податковій сфері. Голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова повідомила про новий законопрєкт депутатської більшості, розробники якого пропонують стягувати прибутковий податок не х кожного працівника, а з цілої родини чи домогосподарства. Зазначивши, що така система успішно працює в багатьох країнах.

За цією новацією прибутковий податок зберігається, але держава повертатиме частину податку тим домогосподарствам, доходи яких (з розрахунку на кожного члена сім’ї) менші за прожитковий мінімум. У такий спосіб автори законопроєкту обіцяють скорочення державних виплат на субсидії та різну соціальну допомогу. А водночас українців ще й стимулюватимуть не приховувати доходи, раз частину їх можуть повернути.

Втім у законопроєкту вже з’явилися серйозні опоненти. Мінфін вважає, що на повернення частини прибуткового податку в скарбниці держави немає коштів. А місцева влада проти, бо прибутковий податок поповнює місцеві бюджети – на сотні мільярдів гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company