Афганських жінок ще й каменуватимуть

Мавлаві Хібатулла Ахундзада верховний лідер «Талібану»,  пообіцяв публічно забивати жінок камінням до смерті на знак боротьби із західною демократією.

У телезверненні до демократичного світу він заявив: «Ви кажете, що це порушення прав жінок, коли ми забиваємо їх камінням до смерті. Проте ми незабаром запровадимо покарання за подружню зраду. Ми бичуватимемо жінок публічно. Ми забиватимемо їх камінням до смерті публічно. Все це суперечить вашій демократії, але ми продовжуватимемо це робити. Обидві сторони кажуть, що захищають права людини, але ми робимо це як представник Бога, а ви — як представник диявола».

Ахундзада додав, що права жінок, які обстоювала міжнародна спільнота, суперечать суворій інтерпретації талібами ісламського шаріату. Його слова обурили багатьох афганців, деякі з них закликали міжнародну спільноту посилити тиск на «Талібан».

Зі слів Тали, колишньої держслужбовиці Афганістану, кошти, які «Талібан» отримує як гуманітарну допомогу, просто «годують» цей режим. Вона не може почуватися у безпеці у своїй країні, адже щодня на неї тисне масив заборон та обмежень, які вбивають віру у світле майбутнє.

«Талібан» заборонив жінкам навчатися в університетах, наказав приватним університетам не допускати їх до вступних іспитів, заборонив працювати в неурядових організаціях, займатися спортом, відвідувати парки розваг та їздити в автомобілі без хіджаба. У країні закрили салони краси для жінок, заборонили їм відвідувати національний парк «Банд-е-Амір», а тих, що зазнали насильства, ув’язнюють.

«Ми, жінки, живемо у вʼязниці, і таліби з кожним днем роблять її для нас усе вужчою», — заявляє Тала.