Хробаки в пустелі

Науково-фантастичний роман Френка Герберта «Дюна» своєю креативністю завоював світове визнання. Автор створив захопливу історію внутрішніх та зовнішніх конфліктів різних міжгалактичних систем на тлі пригод молодого аристократа. З його складним життєвим шляхом, сповненим відповідальності та обов’язку перед своїм народом. Книга викликала читацький фурор і 1966 року отримала престижну премію «Г’юго» в номінації «Кращий роман». Звісно, історія вигаданого фантастичного світу одразу зацікавила кінематографістів і телевізійників.

Втім, як виявилося, сюжет «Дюни» не так просто відтворити на екрані. Перша спроба режисера Алехандра Ходоровського так і не була завершена. Творець фільму бачив картину інакше, ніж автор роману, вважав за потрібне змінити сюжет – щось прибрати, додати своє. Френк Герберт не суперечив, чемно дотримувався нейтралітету, спостерігаючи за процесом. Себто дозволив кіномитцеві творити.

Сценарій був чи не ідеальним, окреслили всі дії, діалоги, розробили ескізи декорацій. Режисер розіслав розробку усім студіям Голлівуду. Намарно, жодного втішного відгуку. П’ятирічна копітка праця не дала бажаних плодів.

Естафету кіноадаптації «Дюни» перейняв Девід Лінч. Його стрічка вийшла у прокат 1984 року, але фанати, критики не оцінили старань режисера, назвавши це творіння невдалою «копією», – настільки Лінч відійшов від оригіналу.

Далі були інтерпретації в комп’ютерні ігри, виходили мінісеріали, але ніхто так і не знайшов сміливості взятися за масштабний, затаврований клеймом «невдачі» кінопроєкт «Дюни».

І нарешті 2017 року Денні Вільнев, режисер кількох успішних сучасних кінопроектів («Прибуття», «Той, що біжить по лезу 2049») взявся за нову екранізацію твору Френка Герберта.

Перший трейлер фільму представили 9 вересня 2020 року. Вже за декілька днів його побачили 7 млн глядачів. Кіноанонс має понад 26 млн переглядів.

https://www.youtube.com/watch?v=YFnSr_5QZfc&ab_channel=%D0%A1%D1%96%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%BE

За попередніми планами, «Дюна» мала з’явитися у прокаті 18 грудня 2020 року. Однак світову прем’єру перенесли на 1 жовтня 2021 р. Джерело в кінокомпанії «Warner Bros» пояснило виданню «Collider» таке відтермінування тим, що американці «все ще вкрай неохоче ходять в кінотеатри, попри відсутність підтверджених випадків масових заражень на Covid-19 під час кіносеансів».

Але є утішні новини. Акторський ансамбль нового фільму має сподобатися не лише прихильникам фантастики, а й фанам кінозірок. Образ Пола Атрейдеса (герцога Будинку Атрейдес) утілив Тімоті Шаламе, а його коханої Дені – американська акторка Зендея. «Аквамену» Джейсону Момоа дісталася роль серцеїда Дункана Айдаго.

Ретельно опрацьовано деталі образів та локацій. Дені Вільнев цілий рік переймався дизайном піщаних черв’яків «Дюни».

Їх уже можна побачити в трейлері. Це жахливе видовище таки змушує затамувати дихання в очікуванні фільму.

– Ця сцена в Ваді-Рум (пустеля з червоними скелями в Йорданії) викликала таке хвилювання, що готовий посперечатися: ви не зможете відірвати погляд, – розповів Тімоті Шаламе. – Це не був хромакей із зеленим фоном або ще щось. Це один з найзахопливіших епізодів книжки й картини, коли героїв переслідують піщані хробаки.

Як бачимо, обіцяно кінофеєрію. А чи виправдається терпіння глядачів? Дочекаємося премєри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company