«Це вже все, ця вражда тепер на десятки поколінь»

Чергова війна з ордою триває. Хтось досі ховається від обстрілів, хтось уже аніяк не реагує на сигнали тривоги. Живемо надіями, жадаємо якомога скоріше почути те заповітне слово перемога.

Багато чого в житті пізнається в порівнянні. От, наприклад, завдяки їм можна зрозуміти наскільки вдома краще або гірше. Тому цікаво, а як сприймають реалії сьогодення люди, котрі давно пізнали, що таке війна. Нещодавно вдалося поспілкуватися Ніною Радько, мешканкою села Стецьківка Сумської області. Ніні Павлівні – 81. Коли їй було 10 місяців, нацистська Німеччина напала на Радянський Союз, усю війну вона разом з мамою та сестрами пережила в селі, поки батько був на фронті.

Ніно Павлівно, Ви нині чуєте новини про звірства росіян над мирними жителями України. А тоді, у Другу світову німці таке витворяли?

– Ну як тобі сказати? Був один момент коли мене, сестер та маму хотіли розстріляти, бо батько був партизаном, але він здався в полон і вони відпустили нас. Я так дуже сильно війни не помню, самі лише проблиски в дитячій пам’яті. Добре помню, що у сільського коменданта був перекладач, який постійно пригощав мене шоколадом, казав мамі, що у нього такий же кіндер вдома остався. Німці були більш цивілізованими, вони воювали більше проти комуністів, ніж з населенням. Тому я не чула і не бачила таких звірств, які витворяють оці виродки зараз.

А день перемоги добре пам’ятаєте?

– Чесно кажучи, не дуже. Лише як Левітан оголосив на радіо, то і не дуже раділи, бо війна була вже від нас далеко, і стільки людей полягло, що і не пощитаєш.

Який для Вас найсвітліший спогад тих часів?

– Коли з госпіталю осінню приїхав батько. Ми так плакали і раділи, бо він лише один-єдиний з вулиці повернувся живим. Це мені дуже сильно запомнилось (плаче).

Від людей вашого віку частенько звучать ностальгічн іспогади про Радянський Союз, деякі думають, що путін хоче його відновити. Як Ви до цього ставитеся?

– Та будь він тричі проклятий! Так, не буду спорить, там пройшли мої найкращі роки, але треба жити майбутнім. І який Радянський Союз? За що гинуть наші діти через одного старого придурка, якого старочеська «бєлочка» взяла? А інші його ще й підтримують… Це вже все, ця вражда тепер на десятки поколінь.

Яка у Вас зараз найбільша мрія?

– Аби скоріше наші хлопчики побороли оту чуму та вернулися живими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company